Пентагон розглядає можливість передачі Україні нових високоточних ракет, повідомляє Reuters. За даними агентства, корпорація Boeing запропонувала міністерству оборони США передати українцям боєприпас Ground-Launched Small Diameter Bomb (GLSDB) із дальністю до 150 кілометрів. Це дозволило б Україні вражати цілі в російському тилу, які поки що поза досяжністю.
ЗСУ вже успішно використовують у війні високоточні керовані ракети Guided Multiple Launch Rocket System (GMLRS), здатні вражати цілі на відстані понад 70 кілометрів.
Однак, як написала днями американська газета New York Times, західні країни почали відчувати нестачу боєприпасів для України.
GLSDB, про які пише Reuters, могли б ефективно замінити GMLRS, оскільки вони дешевші і мають більшу дальність при сумірній точності.
Стара нова зброя
GLSDB - спільна розробка Boeing та Saab Group. Вона є високоточною авіабомбою, яка планерує, GBU-39, модифікованою для пуску з землі.
Для цього використовується ракетна частина боєприпасу M26, розробленого для пускових установок M270 MLRS та M142 HIMARS. Українські військові використовують ці пускові установки, запускаючи ракети GMLRS.
M26 - досить стара ракета. Вона створена ще наприкінці 1970-х років, а виробництво почалося 1980 року. Ці некеровані ракети використовують касетні боєприпаси.
З 1980 року зробили понад 400 тисяч ракет M26 різних модифікацій. Однак у рамках кампанії зі скорочення касетних боєприпасів американська армія утилізувала значну частину М26.
Точних даних про те, скільки саме ракет М26 залишилося в США та в тих країнах, куди їх постачали, у відкритих джерелах немає.
На сайті Міжнародного руху за заборону протипіхотних мін на сторінці програми, яка відстежує процес знищення цих, а також касетних боєприпасів,
Читать на bin.ua