Зарегульованість автомобільної сфери у Європі б’є рекорди: не встигли стихнути суперечки між прибічниками та критиками численних електронних асистентів, через брак яких недорогі авто не можуть отримати високий бал з безпеки, або дискусії про кінцеві вимоги екостандарту Euro 7 чи зупинку виробництва легковиків з двигунами внутрішнього згоряння, а на індустрію вже очікує наступний стрес — обов’язкова сертифікація захисту нових авто від кібератак.
Безумовно, «цифровізація» сучасної автомобільної техніки відкриває нові можливості для зламу бортових електронних систем хакерами. Однак дотепер питаннями захисту від втручання до програмного забезпечення опікувалися самі виробники, а надалі їм доведеться підтверджувати власні успіхи за допомогою сертифікаційних бюро. За даними Automotive New Europe, функцію виконуватиме вельми авторитетна Асоціація технічного нагляду TÜV, тим часом як, наприклад, в Іспанії подібні послуги (з наданням відповідного сертифікату) вже пропонує лабораторія Eurocybcar.
Здатність нового авто чинити опір спробам зламу програмного забезпечення перевірятимуть за допомогою симуляції атак з наступним аналізом наслідків для цифрової архітектури тестового автомобіля. Поточний регламент передбачає тести 70 конкретних потенційних вразливостей, але оскільки цифрова сфера прогресує дуже швидко, цей перелік можна вважати початковим. Омологація однієї моделі триватиме приблизно 4 тижні.
Заради чого це все? «Хакери можуть взяти під контроль неналежним чином захищений автомобіль, або навіть заблокувати цілий службовий автопарк і вимагати викуп, як це відбувається під час атак на комп’ютерні мережі великих компаній чи державних установ. Це також можуть бути витонченіші втручання — наприклад, крадіжка конфіденційних
Читать на auto.ria.com