Незалежне бюро Euro NCAP, яке опікується дослідженнями рівня безпеки нових автомобілів, вже певний час тестує електронні допоміжні системи тих самих авто. Експерти мають два окремих алгоритми оцінки для комерційної техніки та легкових авто і час від часу складають підсумкові рейтинги ефективності цих систем. Цього разу в організації вирішили поділитись результатами оцінки “автопілотів”, встановлених на нових легкових автомобілях.
Справжнім сюрпризом від експертів стало те, що навички допоміжних систем не надто залежать від вартості автомобіля. Попри всі прогнози, найдорожчі легковики не стали лідером цього рейтингу, а кращий результат виявився у марки, яка ніколи досі не мала гучних схвальних відгуків на адресу власних “автопілотів”.
Найкращу оцінку за підсумками цього випробування отримали дві моделі Nissan Qashqai та Volkswagen ID.5. Японський ProPilot добре впорався майже з усіма тестами. Система досі не розрахована на проїзд стандартних перехресть і не працює на високих швидкостях, але добре проявляє себе в екстрених ситуаціях.
До прикладу, Nissan Qashqai дуже добре проявив себе в тестах на підрізання, а система автоматичного екстреного гальмування без осічок реагувала на перешкоди та вчасно гальмувала перед ними.
«Фольксвагенівська» Travel Assist розроблена більш скрупульозно та має ширший швидкісний діапазон. Окрім цього система краще показала себе при проїзді перехресть. Вона добре справляється не тільки з круговими, а й зі стандартними перехрестями.
Втім, при виникненні нестандартних ситуацій Volkswagen ID.5. поводився не так упевнено, як Nissan. Електроніка іноді запізнювалась з початком гальмування та часом проводила його дуже інтенсивно. Експерти визнали, що у німецького авто ризик зіткнення все ж дещо вищий,
Читать на auto.ria.com