Ніхто не буде заперечувати, що серед усіх важливих для безпеки систем автомобіля гальма є найважливішими. Тому було б дивно, якби конструктори не передбачили їм якого дублювання: запасні гальма є на кожній машині.
Автомобілісти, які ще застали часи, коли обов’язковий техогляд проводився по-справжньому, пам’ятають, наскільки принципово ставилися в цілому не принципові ”даішники” до справності стоянкового гальма. “Чіпляються!“ – ображалися деякі водії.
Стоянкове гальмо ще з моменту свого створення мало другу функцію – запасної гальмівної системи. Тому вони мали незалежну від основної системи конструкцію
Але насправді служиві дбали про безпеку автолюбителів. Адже саме “ручник”, крім основної функції з утримання машини на стоянці, править в будь-якому автомобілі за резервні гальма. Хоча слід визнати, що на багатьох сучасних моделях до запасної гальмівної системи є питання.
Читайте також:
Якщо говорити про легкову машину, гальмівних систем у ній дві – робоча і стоянкова, вона ж – запасна, резервна. Ще на початку XXІ ст. майже в усіх автомобілів це було саме дві окремих системи. І саме цим забезпечувалася надійність резервних гальм.
Важіль, трос і кілька тяг біля колодок: такий вигляд мало стоянкове гальмо аж до 2000-х років
Нагадаємо, що робоча (основна) система – гідравлічна, в ній зусилля від педалі до колодок кожного колеса передається рідиною. При цьому класичний “ручник” має окремий механічний привід – тросом, через який важіль “ручника” (або окрему педаль) притискує колодки до дисків чи барабанів (іноді теж окремих).
Але у більшості сучасних автомобілів стоянкове гальмо має зовсім іншу конструкцію – вони електричні, а точніше – електричні з електронним керуванням. Замість важеля або окремої педалі – кнопка, замість
Читать на auto.24tv.ua