Якщо планам урядів різних країн щодо темпів переходу на електромобілі судилося здійснитися, то до 2030 року ринок потребуватиме використання тягових акумуляторів сукупною ємністю 3500 ГВт.год щорічно. Це більш ніж у десять разів вище за поточний рівень, хоча за підсумками минулого року електромобілі вже зайняли 10 % світового авторинку.
Таку статистику наводить Міжнародне енергетичне агентство (IEA). За даними джерела, у 2021 році частка електромобілів на автомобільному ринку збільшилася вчетверо порівняно з допандемійним 2019 роком, до 10%. Половину проданих минулого року електромобілів було реалізовано в Китаї (3,3 млн), на другому місці опинилася Європа з 2,3 млн проданих електромобілів та 65% приросту щодо попереднього року.
Примітно, що у 2021 році підприємства з виробництва тягових батарей були в середньому завантажені лише на 43% проектної потужності. Багато хто з них збудований нещодавно, а тому ще не вийшли на проєктні обсяги виробництва, які нарощуватимуться планомірно. Минулого року батареї на основі нікелю формували 75% ринку тягових акумуляторів, а 25% припало на літієві батареї, які використовують фосфат заліза (LFP). Як уже зазначалося, частка останніх у найближчі роки впевнено зростатиме, і рубіж у 50% вони зможуть подолати вже наступного року. Перехід на нові методи компонування осередків у складі батареї дозволив підвищити щільність зберігання заряду.
Високий рівень концентрації виробництва LFP-батарей на території Китаю пояснюється не тільки розвиненою інфраструктурою з доставки та переробки сировини. Місцеві компанії типу CATL є власниками багатьох патентів у сфері виробництва таких батарей, тому конкуренти за межами Китаю обмежені можливостями випуску LFP-акумуляторів. У наступному році терміни дії
Читать на news.infocar.ua