Щойно куплений автомобіль з пробігом зазвичай вимагатиме певних додаткових витрат у перші місяці володіння ним (та й не лише у перші). І це цілком нормально, і шлях цей доводиться долати абсолютно кожному автомобілісту. Ми ж спробуємо розібратися з тим, як спланувати свій бюджет так, аби вистачило і на сам автомобіль, і на все інше, що потрібне для безпечної та комфортної його експлуатації в українських реаліях.
За послуги сервісного центру МВС, бланк свідоцтва про реєстрацію («техпаспорт») та номерні знаки переважно сплачують покупці. Орієнтовна сума – близько 1000 гривень.
Розглядаючи пропозиції про продаж, зверніть увагу, які номерні таблички на автомобілі – українські звичайні, чи червоні «транзитні», або ж взагалі іноземні. У двох останніх випадках скоріш за все вам ще й доведеться сплатити збір до Пенсійного фонду за першу реєстрацію (не стосується легкових електромобілів). Його розмір від 3 до 5 відсотків від вартості автомобіля, тож це може бути доволі відчутна сума. Поцікавтеся у продавця, чи пройшла машина першу реєстрацію в Україні (відповідно – чи сплачений цей збір), чи його доведеться вносити вам.
Згадані засоби повинні бути у кожному автомобілі, крім того, якщо знак аварійної зупинки («трикутник») не має терміну придатності, то вогнегасник підлягає щорічній повірці і перезаряджанні (за потреби), так само як і ліки, які є в аптечці, мають вказану дату «придатний до…». Перевірте, що є у вашому автомобілі, докупіть необхідне.
Нехай запасне колесо і не надто часто потрібне, однак слід знати, чи воно, по-перше, присутнє на борту, по-друге – чи в належному стані. Якщо повнорозмірне – чи є у ньому відповідний тиск, якщо «докатка» - чи немає на гумі пошкоджень. Також, якщо машина має «запаску», слід перевірити
Читать на auto.ria.com