Коробки передач відіграють найважливішу роль в автомобілі, забезпечуючи ефективну передачу потужності від двигуна до коліс. Одними з найінноваційніших рішень у сфері розвитку КПП стали коробки з подвійним зчепленням і роботизовані коробки передач. Розглянемо, як вони з’явилися, їх особливості, плюси й мінуси, а також важливість правильного вибору олив для їх експлуатації.
Коробки з подвійним зчепленням: від витоків до масового виробництва
Коробки передач з подвійним зчепленням (Dual Clutch Transmission, DCT або DSG) спочатку були розроблені для спорту, тобто для гоночних автомобілів, де важливою була швидка й точна зміна передач. Перші експерименти з такою конструкцією можна віднести до середини 20-го століття, однак широке застосування вона отримала лише на початку 2000-х років. Прорив у масове виробництво коробок DCT пов’язаний з таким брендом, як Volkswagen, який представив свою знамениту коробку DSG (Direct-Shift Gearbox).
Особливість цієї коробки полягає у наявності двох зчеплень — одне обслуговує непарні передачі, а інше — парні. Це дозволяє суттєво скоротити час перемикання передач, оскільки наступне зчеплення вже готове до роботи. У результаті досягається висока динаміка руху, плавність роботи та підвищення паливної ефективності.
Роботизовані коробки: еволюція механіки
Роботизовані коробки передач (Automated Manual Transmission, AMT) з’явилися як відповідь на бажання автовиробників автоматизувати механічні трансмісії. На відміну від класичних автоматичних коробок передач, роботизовані коробки є звичайною “механікою”, але з електроприводами й блоком керування, які виконують процес перемикання передач за водія. Поява цих коробок пов’язана зі спробами виробників полегшити керування транспортними засобами для водія,
Читать на autocentre.ua