Те, що зими в Україні останнім часом стали менш суворими, аж ніяк не означає, що машину до них не треба готувати. Принаймні, є кілька систем, які восени-взимку зазнають подвійного навантаження незалежно від температури та кількості снігопадів.
Строго кажучи, сучасний автомобіль до зими можна і не готувати – він від самого початку проектується і виробляється як всесезонний і всепогодний. Але по-перше, зовсім невелика частина автомобілістів користується машинами, які все ще залишаються у стані, близькому до “заводського”. А по-друге, холодний сезон неодмінно активує процеси зношування в машині – а значить, щось у ній буде виходити з ладу раніше, ніж очікувалося.
До початку холодного сезону слід перевірити ті елементи автомобіля, які взимку можуть завдати додаткового клопоту.
Система, яка однозначно отримає особливі навантаження взимку – це система освітлення, і в першу чергу фари головного світла. Зимовий день коротше, і зовнішнє освітлення на авто водій вмикає частіше, а значить, лампи (в першу чергу йдеться про фари) швидше спрацьовують свій ресурс.
Тобто ви маєте бути впевненими, що залишок ресурсу ламп у ваших фарах достатній, щоб вони благополучно дослужили до весни і одна з них раптом не відмовила просто у дорозі. Звісно, це станеться вночі або за негоди – а коли ж ще ми вмикаємо фари!? І тоді вам доведеться або міняти лампочку просто “в полі”, або порушуючи ПДР (п. 31.4.3), прямувати додому чи до СТО на одноокій машині. Обидва варіанти абсолютно незручні, а на додаток ще й небезпечні.
Відтак, дбайливі власники недаремно замінюють лампи у фарах превентивно, не чекаючи поки одна з них згасне у дорозі. Сказати точно, через скільки сезонів це варто робити, важко. Адже багато що залежить від того, наскільки якісною є лампа,
Читать на autocentre.ua