Але ворог підступний. Відступаючи, він намагається нанести якомога більше шкоди. Зокрема, він залишає за собою міни та вибухові пристрої в громадських місцях, освітніх і медичних закладах тощо. Тому повертатись до звільнених населених пунктів можна лише після відповідної заяви Генштабу України. А залишити.
Ми зібрали офіційні рекомендації для мешканців деокупованих територій, які варто знати для власної безпеки та здоров’я.
Міністерство внутрішніх справ закликає користуватись інтерактивною мапою та додатком “Розмінування України”, які у режимі реального часу показують ймовірні та вже підтверджені загрози, відомі ДСНС.
Окрім поступового розмінування звільнених територій, комунальникам, ДСНС та співробітникам Національної поліції України потрібен час на перевірку електромереж, водо- та теплопостачання, а також розбір завалів та фіксацію злочинів окупаційних військ.
Свої рекомендації також надає Міністерство охорони здоров'я.
✔ Подбайте про запаси їжі, питної води та фізичну безпеку
Після деокупації важливо подбати про свій стан, в першу чергу — відновити режим сну, бути впевненим у фізичній безпеці, наявності продуктів, питної води та необхідних ліків. Про свої потреби можна повідомити державним структурам, волонтерам і гуманітарним організаціям, які зможуть вчасно забезпечити усім необхідним.
✔ Пройдіть медичне обстеження
Важливо знати, у якому стані ваше здоров'я — надмірний стрес міг посилити хронічні хвороби. Зверніться до сімейного лікаря, працівників мобільних бригад. Якщо такої можливості немає — зверніться за безоплатною медичною консультацією до контакт-центру Міністерства охорони здоров'я за номером: 0 800 60 20 19.
✔ Уникайте вживання алкоголю
Алкоголь не допомагає забути жахіття життя під окупацією, а
Читать на auto.ria.com