Ф'ючерси на нафту впали більш ніж на 2 долари за барель у понеділок, при цьому WTI досягла 11-місячного мінімуму, оскільки протести в Китаї, щодо суворих обмежень COVID-19, посилили побоювання з приводу попиту.
Нафта марки Brent подешевшала на 2,16 долара, або 2,6%, до 81,47 долара за барель о 02:30 за Гринвічем після падіння до 81,16 долара на початку сесії - найнижчого рівня з 11 січня.
Американська нафта West Texas Intermediate (WTI) подешевшала на 2,08 долара, або 2,7%, до 74,20 долара за барель. Раніше він упав до 73,82 долара - найнижчого рівня з 27 грудня 2021 року.
Обидва еталони, які минулого тижня досягли 10-місячного мінімуму, знижувалися три тижні поспіль. Brent завершила останній тиждень зниженням на 4,6%, а WTI впала на 4,7%.
«Крім зростаючих побоювань щодо більш слабкого попиту на паливо в Китаї через сплеск випадків захворювання на COVID-19, політична невизначеність, викликана рідкісними протестами проти жорстких обмежень уряду в Шанхаї, викликала продажі», - сказав Хіроюкі Кікукава, генеральний менеджер з досліджень у Nissan Securities.
Очікується, що торговий діапазон WTI впаде до 70-75 доларів, сказав він, додавши, що ринок може залишатися волатильним залежно від результатів зустрічі ОПЕК+ та обмеження цін на російську нафту.
Китай, найбільший у світі імпортер нафти, дотримується політики президента Сі Цзіньпіна щодо боротьби з COVID-19, навіть незважаючи на те, що більша частина світу зняла більшість обмежень.
Сотні демонстрантів та поліції зіткнулися в Шанхаї в неділю ввечері, коли протести проти суворих обмежень у Китаї спалахнули третій день і поширилися на кілька міст після смертельної пожежі крайнього заходу країни.
Хвиля громадянської непокори в материковому Китаї безпрецедентна з того часу, як
Читать на bin.ua