Впродовж минулого 2023 року український автопарк поповнився на понад 4 тисячі легкових електромобілів, вироблених у Китаї. Варто зазначити, що йдеться про ті машини, які за VIN-кодом марковані як такі, що були виготовлені в КНР, однак при цьому марка автомобіля не обов’язково може бути місцевою – здебільшого до України ввозили продукти спільних підприємств, де певна частка (та ліцензія на авто) належить німецьким, японським чи американським концернам.
Ось Топ-15 марок електромобілів, вироблених у Китаї, які прибули до України торік:
Можна було б не фокусуватися в огляді «свіжопригнаних» з Китаю лише на електромобілях, однак варіантів з іншими типами силової установки на першу реєстрацію було подано всього близько 3 сотень, тож у розрізі року – це як крапля води у чарці Маотаю. Загальна ж частка продуктів китайського автопрому серед усіх новоприбулих у статусі «з пробігом» електромобілів склала 13,5% - що теж немало.
А ще – писати поряд «Китай» і «дешево» вже не вдасться: середній вік вживаних електромобілів, які прибували звідти торік, склав 2,5 роки, а середня ціна тих, які потрапили до списку п’ятнадцяти найпопулярніших складає $30 000. За типом кузова – 80,8% тут легковики групи SUV (кросовери).
Які моделі електромобілів з Китаю мали найбільший попит в українських покупців минулого року? Лідером рейтингу став Volkswagen ID.4 (від обох тамтешніх автофабрик), частка якого сягнула 39%! Зараз за такі в Україні просять від $24 000, це при тому, що на початку минулого року за ними була невелика черга і ціна «на віддачу» трималася не менше $36 000 за задньоприводного «кроза». Зрештою, істотно подешевшали всі електромобілі, але оскільки їхні власники мають нагоду суттєво заощаджувати на пальному, цей момент мав би бодай трохи
Читать на auto.ria.com