Саме так, рівно о 0:00 1 липня можливість ввезення автотранспорту без сплати мита, акцизу й ПДВ відійшла у минуле. Добре це, чи погано? Насамперед автомобільна спільнота знову стане єдиною, адже зникає поляризація між прихильниками та противниками пільг, які діяли фактично з середини квітня цього року. Це виглядає як плюс.
На мінус схоже те, що темпи імпорту легкових автомобілів знову знизяться, а вантажівки, автобуси й спецтехніку ввозитимуть геть рідко, бо для них повертаються заборонні акцизи, які зростають в 40 та 50 разів, залежно від віку транспортного засобу. Воно й з «Євро-5» та пільгами не все так просто відбувалося, а тепер, зі «старим» набором податків, й поготів.
Що ще принесло набуття статусу закону відомим проєктом №7418? Встановлення дедлайну для юридичних осіб щодо ввезення певних видів транспортних засобів з «Євро-3» замість «Євро-5» (з дуже заплутаними умовами й «запобіжниками»), який тепер зафіксований на клітинці календаря, де написано 31 грудня 2022 року.
І насамкінець, якби серед нас був хтось із ведучих одного з відомих телеканалів, він (або вона) сповістили б, що «родилась пандочка у якомусь з далеких зоопарків». Але оскільки про тваринний світ ми знаємо значно менше, ніж того хотілось би, повернемось до теми автомобілів: скасовується збір до Пенсійного фонду за першу реєстрацію електромобілів. Тож тепер «електрички» позбавилися ще одного податку, залишився лише акциз, який на ділі складає від 20 до 100 євро за одну автівку.
Що далі? Зважаючи на бурхливу законотворчу діяльність парламентарів та Кабміну навколо теми оподаткування імпорту транспорту, скоріш за все в історії з переглядом умов розмитнення ставити крапку ще рано. Зокрема є пропозиція змінити для легковиків формулу нарахування податків
Читать на auto.ria.com