Для поїздок автомобілем за кордон необхідно мати страховку «Зелена картка», яку обов'язково перевіряють на кордоні митні служби. Якщо під час дії поліса станеться ДТП і вас визнають винуватцем, страхова компанія відшкодує збитки постраждалих третіх осіб.
З початком повномасштабного вторгнення Росії в Україну 24 лютого 2022 року, рятуючись від війни, тисячі людей вирушили за кордон. Насамперед, Польщу, Словаччину, Угорщину та Молдову. З огляду на складність ситуації деякі країни тимчасово припинили вимагати на кордоні «Зелену картку».
29 квітня Національний банк України повідомив про поновлення перевірки страховки з боку Польщі. Втім, є і хороша новина - зараз оформити «Зелену картку» простіше, ніж будь-коли.
Якщо раніше «Зелену картку» оформляли лише на спеціальних бланках, які різко стали дефіцитними у перші дні після 24 лютого, то з 01.03.2022 р. страховим компаніям дозволили видавати клієнтам чорно-білі копії або надсилати PDF-файли. Другий варіант дуже простий і зручний - отримав файл на смартфон, і страховка завжди під рукою. При цьому вся інформація про поліси зберігається в єдиній базі даних.
Моторне (транспортне) страхове бюро України (МТСБУ) підтвердило, що його база працює безперебійно, інформація про укладені договори вноситься вчасно, співробітники Держприкордонслужби мають доступ до неї та можуть перевірити страховку.
Купити страховку «Зелена картка» можна в Україні в офісах страхових компаній та онлайн. Ціна «Зеленої картки» фіксована, але можна заощадити 10-15%, якщо замовити не безпосередньо в страховій компанії, а через агрегатори чи брокерів, у тому числі й у нас на AutoUA Страхування. У такому разі «Зелена картка» на місяць коштуватиме приблизно 1050 гривень.
Ліцензії на продаж «Зеленої картки» мають 11
Читать на autonews.autoua.net