Довоєнне постачання палива в тому обсязі, що було, Україна фізично не може забезпечити, а ринок сьогодні від тотального дефіциту рятує лише різке падіння попиту на бензин, дизель та автогаз. Таку думку у коментарі Фокусу висловив заступник директора НТЦ «Психея» Геннадій Рябцев.
«Зараз рівень споживання автомобільного палива у країні - це третина від довоєнних обсягів, але за місяць трьох основних видів нафтопродуктів - бензину, дизеля та зрідженого газу потрібно для задоволення попиту близько 500 тис. тонн, а в пікові місяці, можливо, і більше», - каже Геннадій Рябцев.
Нагадаємо, раніше директор Консалтингової групи «А-95» Сергій Куюн повідомив, що зараз Румунія, Польща та Словаччина не справляються з українським попитом, а Україна не зможе швидко побудувати нові схеми постачання іноземного палива.
Геннадій Рябцев каже, що з урахуванням зупинених в Україні нафтопереробних заводів (Кременчуцький та Шебелинський НПЗ), трейдерам доводиться завозити набагато більші обсяги імпорту через пункти пропуску, ніж раніше, адже всередині країни продовжують працювати лише міні-НПЗ, але невідома точна кількість палива, що вони виробляють.
«І це означає, що через західний кордон - через пункти пропуску автомобільні, залізничні, та три річкові порти на Дунаї - Кілія, Ізмаїл, Рені - потрібно завезти саме цю кількість палива. Так, є переробка, заводи малої продуктивності, скільки там виробляється, ніхто не знає, їх немає в офыційній статистиці, десь 150 тис. тонн на місяць, можливо. Влітку будуть виробляти більше», - зазначає Рябцев.
За його словами, для організації нової логістики постачання палива в Україну вже багато зроблено, але проблемні питання залишаються.
«Пункти пропуску - уряд розрекламував діяльність, як вони прискорили проходження
Читать на news.infocar.ua