З початком зими ситуація на ринку дизельного пального у Східній Європі й Середземномор'ї залишається доволі складною. Європейські трейдери й українські імпортери зазначають, що обсяги продукту в регіоні обмежені, а тому ціни зростають.
Протягом тижня увагу трейдерів було прикуто до Болгарії. Експорт продукту з країни припинився в очікуванні рішення влади щодо подальшого експорту з лукойлівського заводу у Бургасі. Нагадаємо, НПЗ працює винятково на російській нафті, що згідно з умовами європейського нафтового ембарго, з якого Болгарія отримала виняток, забороняє експорт готової продукції. У свою чергу «Лукойл» заявив, що буде змушений зупинити роботу заводу через збитковість і неможливість реалізовувати всю продукцію на внутрішньому ринку. Влада Болгарії анонсувала спеціальні розпорядження, але станом на 1 грудня їх не було оприлюднено.
«Якщо завод зупиниться, Болгарія перетвориться на імпортера нафтопродуктів і створить додатковий попит у регіоні, який і так потерпає від нестачі ресурсу», - каже один із опитаних трейдерів.
З його слів, наразі очікування роз'яснень уряду призвело до повного паралічу діяльності болгарських трейдерів.
Зупинку експорту з болгарських терміналів спричинило зростання премій.
«Останні кілька днів постачальники піднімали премії тричі», - коментує швидкість цінових змін на ринку невеликий імпортер з Києва.
Співрозмовник додає, що премії на болгарський ресурс зросли до $150-180, це на $40-50 більше, ніж у листопаді. Подекуди озвучують премію навіть у $200, але таких пропозицій небагато. На терміналах у Русе автомобільні партії з терміновим відвантаженням пропонувались за $1 070-1 115/т.
На цьому проблеми не вичерпуються. Учасники ринку також вказують на складні погодні умови в Чорному морі, що призводить
Читать на news.infocar.ua