Максимально допустима норма вмісту алкоголю у крові у водіїв — 0,2 проміле. А скільки це у склянках, келихах, «оборотах» та грамах? З’ясувати це допомогли шість наших співробітників. Для чистоти експерименту ми запросили трьох чоловіків та трьох жінок різної ваги — чоловіків вагою 71, 83 та 88 кг, жінок — 50, 60 та 65 кг. Їм довелося «тестувати» такі популярні напої, як пиво, вино, горілка, коньяк та шампанське.
Як відомо, ступінь сп’яніння залежить не тільки від ваги та статі, а ще й від фізичного стану, особливостей організму, раси та спожитої їжі. Отримані нами дані — усереднені й у кожному конкретному випадку можуть відрізнятися. Вимірювання проводили за допомогою німецького алкотестера Drager, який взяла на озброєння українська поліція.
Перед початком експерименту всі учасники пройшли перевірку на алкотестері, щоб переконатися у їхній тверезості. Починали з пива, до того ж з маленької пляшки об’ємом 0,33 л. Заміряли одразу після випитого. Результат виявився вражаючим: алкотестер видав від 0,25 до 1 проміле! Справа в тому, що концентровані пари алкоголю знаходяться в ротовій порожнині 2–5 хвилин після останнього ковтка спиртного. Тому прилад показав рівень алкоголю у роті, а не в крові. З подібним явищем ми вже стикалися, коли тестували квас та безалкогольне пиво. Але реальні результати можна отримати лише через деякий час.
То ж наступний замір ми проводили через 30 хвилин, коли алкоголь вже потрапив у кров. Доза пива 0,33 л для чоловіків виявилася дрібницею — від 0,03 до 0,10 проміле, а ось для двох худорлявих жінок це була межа — 0,20 та 0,24 проміле. При цьому у жінки з максимальною серед піддослідних співробітниць вагою 65 кг, алкотестер показав лише 0,13 проміле.
Після пляшки пива обємом 0,5 л рівень алкоголю у
Читать на autocentre.ua