Про електромобілі, звісно, чули всі. Їх дедалі більшає на дорогах, адже наш автопарк досить швидкими темпами поповнюється такими транспортними засобами. Однак не всі автомобілісти знайомі з усіма нюансами експлуатації такого виду машин, що подекуди навіть може призвести до розчарування після покупки навіть хорошого електромобіля з непоганими характеристиками.
Тож аби машина на батарейній тязі відповідала вашим уявленням про неї, а вона, своєю чергою, відповідала вашим потребам, а також вкладалася у певні рамки бюджету – ми й підготували цей порадник з вибору електромобілів. Як зазначено в заголовку – кроків буде три, тож пропонуємо просто вже почати з першого.
Щодня ми користуємось чималою кількістю електронних пристроїв – смартфони, планшети, ноутбуки, годинники тощо, кожен з яких має акумулятор, і ми його регулярно заряджаємо. Зазвичай на поповнення енергії для середньостатистичного гаджета потрібно 2-3 години. Це в окремих випадках створює хибне уявлення про електромобілі, нібито їхнє заряджання потребує лиш домашньої розетки та подібні часові затрати.
На практиці ж все дещо по іншому: ємність акумулятора електромобіля не порівняти з жодним з портативних пристроїв, а це від 20 до 100 кВт-год, тобто запас енергії, достатній для живлення невеликої двокімнатної квартири від кількох днів до двох-трьох тижнів. Відповідно, аби регулярно поповнювати такий обсяг енергії в домашніх умовах, потрібна відповідна підведена потужність, бажано – заземлення, і, само собою, місце, де зарядний пристрій буде з’єднувати вашу розетку з автомобілем, ще й на доволі тривалий час.
Про час: за ніч (10 годин), за умови заряджання від побутової розетки, при зарядному адаптері потужністю 2 кВт (~10А), на ранок запас ходу буде поповнено приблизно
Читать на auto.ria.com