Відсторонення Яворівським судом Львівщини від посади мера Чернігова Владислава Атрошенка, в якого давній конфлікт з Банковою, виглядає як політична недалекоглядність. Її наслідком можуть стати претензії до України з боку європейських партнерів, які дуже не люблять мати справу з тими, хто порушує процедури.
Коли точно розпочалася війна діючої влади з діючим мером Чернігова, точно вже й не згадаєш. Не відразу після місцевих виборів 25 жовтня 2020-го, на яких він отримав підтримку 77,5% виборців обласного центру, але незадовго після них. Спочатку конфлікт не виходив далеко за межі регіону, а більше нагадував розбірки через старі образи. На політичній біографії Атрошенка, як власне і більшості мерів великих міст, вистачає плям - ці люди залежали і залежать від рішень у центральних кабінетах влади, тому їм доводиться підлаштовуватися під політичну погоду в країні. За бажання, з шаф кожного мера можна дістати багато скелетів. Однак вміст шаф одних градоначальників чомусь цікавий слідчим органам, а до інших вони не заглядають.
У пошуках підтримки у протистоянні зі "слугами" 30 липня минулого року мер Чернігова уклав меморандум про об'єднання своєї партії "Рідний дім" з "УДАРом" Віталія Кличка. На той час у структурних підрозділах столичної мерії та в окремих чиновників періодично відбувалися обшуки, розслідувалися кримінальні справи. У команді київського голови вбачали у діях слідчих і центральних контролюючих органів політичний тиск. З моменту укладення союзу з Кличком проблем у чернігівського голови побільшало. Особливо з кінця осені, коли ЦВК призначила на 26 березня цього року проміжні вибори до парламенту по округу 206, який звільнився після передчасної смерті нардепа Антона Полякова. Колишнього "слуги народу", який
Читать на bin.ua