Після того, як ухвалений Парламентом в цілому законопроєкт № 12266, про що 17 грудня повідомив народний депутат Ярослав Железняк, буде опублікований в офіційному виданні, автокоміси (тобто суб'єкти, які провадять підприємницьку діяльність з постачання вживаних товарів (комісійну торгівлю), що прийняті за договором комісії) отримають нову можливість щодо проведення оцінки транспортних засобів, які вони узяли на комісію.
Про що йдеться: у договорі комісії слід зазначати вартість автомобіля. Згідно з Податковим кодексом вона саме для автокомісів досі визначалась як «не нижча за середньоринкову». Це був такий собі «запобіжник», щоб ті, хто має сплатити податок від продажу автомобіля, не занижували його ціну до кількох гривень, тим самим фактично уникаючи оподаткування. Проте не всі автомобілі мають середньоринкову вартість - дійсна ціна залежить не лише від пробігу й стану, а і від комплектності, пошкоджень тощо. При цьому за принципом, який закладений зараз у статтю 189.3 ПКУ, оцінку міг надати лише експерт, який має офіційне право провадити таку діяльність.
За новими правилами, ухваленими сьогодні, додається можливість вказувати ціну як з довідки від експерта, так і з сайту Мінекономіки, де є спеціальний розділ «Транспортні засоби - розрахунок вартості». Зрозуміло, що другий варіант безплатний, на відміну від першого.
Отже, на практиці, якщо всі сторони угоди купівлі-продажу погоджуються з оцінкою «калькулятора» Мінекономіки, на цьому питання оцінки можна і закрити. Якщо ж автомобіль має пошкодження, потребує дорогого ремонту чи некомплектний - тоді варто звертатися до експерта, який надасть точну оцінку ТЗ з урахуванням всіх особливостей його стану.
Проте вибір моделей у «калькуляторі оцінки» наразі настільки обмежений, що
Читать на news.infocar.ua