Протягом кількох років влада Брюсселя проводить цілеспрямовану політику зміни міської мобільності й відмови від автомобілів на користь альтернативних видів пересування. Про це пише українське урбаністичні видання «Хмарочос» у своїй статті про те, як столиці Бельгії вдалося вирішити питання з перевантаженістю міста машинами.
Як пишуть журналісти, раніше Брюссель вважався одним із найперевантаженіших автомобілями столиць у Євросоюзі. Станом на 2016 рік 225 тис. бельгійців щодня приїжджали в столицю працювати. У результаті водії проводили в заторах у середньому три дні та 11 годин на рік. Проте міська влада зосередила свою увагу на зміні культури міської мобільності й стала перетворювати центр міста на пішохідну зону. Незважаючи на те, що це спочатку викликало негативну реакцію городян, таке рішення швидко дало свої результати.
Щорічно кількість поїздок на велосипеді в Брюсселі збільшується в середньому на 20%. А у 2020 році, наприклад, кількість пересувань за допомогою двоколісного транспорту загалом збільшилася на рекордні 64%.
Соціологічні дослідження показують, що близько 15% жителів Брюсселя звикли їздити на роботу на велосипеді або на громадському транспорті. А запровадження швидкості руху транспорту містом до 30 кілометрів на годину зменшило кількість аварій і знизило рівень шуму.
У 2020 році мерія Брюсселя затвердила план Good Move до 2030 року, покликаний покращити культуру міської мобільності й запропонувати місцевим жителям нові способи пересування.
Так, частину кільцевої дороги в районі Порт-де-Намюр, де сконцентрована велика кількість магазинів відомих брендів, планують зробити повністю пішохідною. Це дозволить «оживити» локацію та привернути до неї увагу туристів, вважає міська влада. Також на бульварі розширять
Читать на news.infocar.ua