Більшість із присутніх на нашому ринку автомобілів виробляються тривалий час, деякі моделі – десятків років, і за цей період встигли помітно змінитися. Наприклад, коли ви скажете комусь, що збираєтеся купити Volkswagen Passat, який наразі є найпопулярнішою моделлю серед легковиків з пробігом в Україні, це насправді мало про що говорить.
Адже мова може йти про перше покоління, яке з’явилося ще у 1973 році й фактично вже належить до ретро-авто, а його ціна може коливатися від кількох сотень доларів за варіанти, які ще ледь на ходу, до кількох тисяч за колекційні екземпляри. І так само «Пасатом» зветься його ж версія для американського ринку з індексом NMS (яка, до речі, має 2 генерації), та європейська В8, яка теж уже має свій «рестайл», ціни на який близько $30 000.
А ще виробники змінюють покоління моделей не синхронно, 1 січня відповідного року, а здебільшого з прив’язкою до певних подій, таких як великі міжнародні автомобільні виставки, де й презентують свої новинки. Які можуть піти у виробництво ще через деякий час, і лише згодом потрапити у вільний продаж в автосалонах. Відповідно в рамках одного календарного року можуть бути присутні версії як попереднього, так і наступного поколінь. На додачу окремі моделі могли взагалі випускатися у двох генераціях по кілька років паралельно, для різних ринків.
Ось, для прикладу, як змінювався вигляд кросовера Toyota RAV4:
Отже, те, що присутня добряча плутанина з усіма цими фейсліфтинговими або рестайлінговими версіями чи окремими поколіннями тієї чи іншої автівки, зрозуміло. То як же сказати покупцям, коли ви продаєте авто, що у вас не просто певна модель зі своїм роком випуску, а конкретне її покоління (це має особливу вагу якщо ваша машина виготовлена якраз у «перехідному»
Читать на auto.ria.com