У різних ситуаціях може знадобитися дізнатися, чи перебуває людина під алкогольним сп’янінням, чи вона твереза. І дізнатися досить точно про це можна за допомогою тестування. У таких тестах може допомогти алкотестер – спеціальний прилад, тест смужки одноразової дії, медичний аналіз крові та інші методи.
Найзручнішим, наочним та досить точним буде застосування вимірювального обладнання. Адже аналіз крові передбачає звернення до медичного закладу, що не завжди легко та зручно зробити, а тест-смужки мають серйозні обмеження за методом використання.
Давайте розглянемо, де можуть застосовуватися алкометри, це ще одна назва таких пристроїв. Їх найчастіше використовують у таких цілях:
Особливі випадки – специфічне застосування алкотестерів. Простіше продемонструвати на прикладі. Алкоблокіратор автомобільний – доки водій не пройде тест на алкоголь і підтвердиться його тверезість, автомобільний двигун не заведеться. Можна знайти й інші варіанти подібних спеціальних пристроїв.
Інші випадки поширені, а самі алкометри регулярно застосовуються в них. Якщо говорити про приватне використання такого приладу, то йдеться про самоконтроль, наприклад, водія, або контроль близької людини (залежного, підлітка, хворого і т.д.).
Усі алкометри поділяються на дві категорії:
Мобільні компактні моделі є універсальними і можуть застосовуватися в різних ситуаціях, на відкритому повітрі або в приміщенні. Стаціонарні мають спеціалізацію та часто підключені до інших систем безпеки.
Найпоширенішими алкотестерами за принципом роботи бувають два типи (робочий датчик):
Можна ще виділити інфрачервоні варіанти датчиків, але через великі обмеження щодо їх використання такі пристрої застосовуються тільки в лабораторіях.
Тепер можна перейти до відповіді на питання, який
Читать на autocentre.ua