Як ми неодноразово розповідали, попит на нові автомобілі в Україні почав відновлюватись буквально за місяць після початку війни. З часом на ринок (і на сторінки AUTO.RIA) повернулися й кредитні пропозиції від українських банків, а потім у переліку послуг фінансових установ, готових надати клієнтам можливість «розтягнути» виплати, з’явилася ще одна: лізинг.
Варто зазначити, українці — люди дуже щирі, однак не надто схильні до чогось нового і не дуже зрозумілого, — особливо коли йдеться про вміст власного гаманця. Тому ви вирішили розібратися у базових деталях лізингових операцій, щоб дізнатися що власне пропонують фінустанови, та чого коштуватиме отримане таким чином авто у підсумку.
Власне, це просто різні речі: за великим рахунком, кредит — це позика грошей у банку на купівлю авто, яке, хоч і буде оформлене на вас, до завершення виплат залишиться у майновому закладі. Тим часом лізинг — це, скоріше, тривала оренда авто у фінустанови з можливістю його викупу. Машина до завершення терміну лізингу залишатиметься власністю банка чи лізингової компанії, яка передасть клієнту право відповідального управління нею.
Остання деталь зазвичай не надто подобається потенційним клієнтам: агов, платитиму гроші, а машина мені не належатиме! Та, зауважимо, у разі укладання «класичного» кредитного договору ваш автомобіль теж перебуватиме під обтяженням, яке істотно впливає на можливість розпоряджатися ним, як власністю.
З іншого боку, саме через цей нюанс лізинг має власні переваги: по-перше, банки або лізингові компанії вважають такі операції менш ризикованими, тому доволі оперативно ухвалюють рішення про укладання угоди, — та й пакет необхідних клієнтові документів буде «тоншим». По-друге, розв’язанням усіх питань, пов’язаних з подальшою
Читать на auto.ria.com