Проєкт закону №8300 був зареєстрований у Верховній Раді ще наприкінці 2022 року, а прийнятий у цілому – у травні 2024. На час виходу цієї статті документ ще не набув чинності, а перебував на стадії підготовки до передачі на підпис Президенту. Однак оскільки це так званий «євроінтеграційний» проєкт, а до його створення та доопрацювання було залучено чимало фахівців, підстав щодо накладення на нього вето немає.
Тому невдовзі ці нові правила замінять чинні, а ми, частково опираючись на коментар начальника юридичного управління Моторно-транспортного страхового бюро України Романа Роменського, розкриємо для користувачів AUTO.RIA основні зміни, які чекають на автовласників, водіїв та інших учасників дорожнього руху.
Замість поточних 160 тис. грн за пошкодження майна, та 320 тис. грн за шкоду, заподіяну життю чи здоров’ю потерпілого, з 1 січня наступного року ці числа зростуть до 250 тис. грн (1,25 млн грн на подію) та 500 тис. грн (5 млн на подію) відповідно. Далі, після скасування воєнного стану, заплановані наступні кілька черг збільшення цих лімітів, прив’язаних до кількості років членства України в Європейському Союзі.
За новим законом страхові компанії не будуть обмежені регуляторними документами (як зараз), й отримають змогу самостійно встановлювати тарифи на договори «автоцивілки».
Теоретично це може потягти зростання цін, однак конкуренція на ринку між страховиками стримуватиме це явище. Врешті, «живі» ціни на обов’язкове автострахування ми побачимо після набуття чинності новими розмірами відшкодувань.
Чимало договорів «автоцивілки» в Україні укладалося з франшизою – сумою, яку потрібно сплатити власнику поліса, а вже все що більше неї, бере на себе страхова компанія. Таким чином відсіювалися малозначущі випадки,
Читать на auto.ria.com