Ви могли помітити, що у 2022-му році не було вже звичних для всіх зведень від національної поліції щодо кількості викрадених автомобілів в Україні. Що й логічно, адже поліцейські допомагають ЗСУ захищати нашу Батьківщину від окупантів, а цивільних більше цікавить, скільки орків знищили наші воїни.
Друге питання, як правильно рахувати статистику. Чи включати в ці цифри автомобілі, викрадені на тимчасово окупованих територіях, чи враховувати лише автомобілі, викрадені на території підконтрольні ЗСУ?
Якщо зайти та почитати telegram чати, звільнених міст, можна побачити десятки оголошень, в яких громадяни просять надати інформацію про їх транспортні засоби. І це тільки за одним населеним пунктом, множимо на кількість тимчасово захоплених міст, і цифри виходять просто фантастичні.
Зрозуміло, що на неокупованих територіях ситуація значно краща і автомобілі ніхто не відбирає. Проте українцям необхідно бути готовими до того, що зростання злочинів з викрадення авто найближчими роками зростатиме.
Як правило, чим стабільніша ситуація в країні, чим вищий рівень життя і чим менш корумпована правоохоронна система, тим нижчий рівень злочинності у всіх сферах.
Для відповіді на ваше запитання давайте повернемося до статистики 2014-2016 рр.
Як ми можемо побачити за графіком, у період активних бойових дій та ще 2 роки після їх закінчення кількість викрадень порівняно з 2013 роком збільшилася практично вдвічі. Що було пов'язано як із загальним економічним спадом, так і з тим, що в період нестабільності автовикрадачі відчувають себе вільніше. Адже правоохоронці і без них мають чим зайнятися.
За непідтвердженими даними, на кінець серпня 2022 року понад 50 тисяч українців втратили свої транспортні засоби внаслідок бойових дій чи угонів.
Фахівці із
Читать на news.infocar.ua