Українці протягом піврічного терміну, але тільки в тому випадку, якщо вони не просять тимчасового притулку.
Про це пише .
Але якщо біженці отримують тимчасовий захист у ЄС, їм дозволяється їздити автомобілем на українській реєстрації протягом усього терміну дії статусу тимчасового захисту. Але коли цей період завершиться, авто потрібно або розмитнити або ж продати.
Якщо хтось хоче використовувати для поїздок Європою автомобіль з українськими номерами, то згідно з європейським законодавством на це є 6 місяців. За півроку потрібно буде виїхати з ЄС і знову в'їхати на його територію, щоб «обнулити» цей термін.
У випадку, коли через 6 місяців автомобіль все ще потрібен вам у Європі, існує три способи, як його «легалізувати»:
розмитнити та поставити машину на облік у Європі (за розмитнення доведеться заплатити приблизно третину вартості автомобіля); кожні 6 місяців перетинати кордон, щоб «обнулити» термін його ввезення; продати автомобіль в Україні та купити інше авто в Європі.У той же час, є спосіб уникнути розмитнення авто в Європі. Так, громадяни України, які набули статусу тимчасового захисту в країнах ЄС, мають право на використання як українських прав, так і зареєстрованих в Україні власних автомобілів без їх конвертації та реєстрації за новим місцем проживання протягом усього терміну дії статусу тимчасового захисту.
У більшості країн-членів ЄС цей період триває до 4 березня 2023 року, у Польщі — до 31 грудня 2022 року. Але загалом — до 6 березня 2025 року згідно з Регламентом, який передбачає щорічну пролонгацію дії статусу захисту в деяких країнах ЄС.
«Українці, які не скористалися правом на тимчасовий захист або були позбавлені його через недотримання чи порушення його умов, мають замінити права (за винятком прав
Читать на fakty.ua