На початку осені частка «свіжопригнаних» автомобілів на ринку легковиків з пробігом зменшилася до 17%, і це найменше значення відтоді, коли правила імпорту (у 2018 році) були переписані. Для порівняння, торік імпортовані автівки займали на «вторинці» частку від 29 до 41%.
Про кількість: минулого року щомісяця в середньому наш автопарк поповнювався на 44,4 тис. «свіжопригнаних». У 2022, поки діяло «нульове розмитнення», прибувало удвічі більше – близько 85 тис. легковиків у місяць. Після скасування пільг темпи різко впали: у серпні «пригнано» 19,4 тис. легкових машин, у вересні – 16,2 тис.
Варто поглянути на діаграму, на якій зображена динаміка перших реєстрацій та внутрішніх перепродажів легковиків з пробігом від початку цього року. Впевнено зростає кількість перепродажів всередині країни, і не менш впевнено зменшується кількість «пригону». Що врешті дає наступний висновок: попит на автомобілі (точніше – потреба у мобільності) залишається незмінним, змінюється лиш джерело, з якого цей попит задовольняється. Наразі відбувається переорієнтування на внутрішній ринок.
А от що за будь-яких обставин залишається незмінним – це прихильність українців до марки Volkswagen. На наступному слайді видно, як далеко відірвався цей виробник від усіх інших, що імпортувалися протягом вересня 2022. Однак ця любов на практиці виражається лише на вторинному ринку, де за кермо автівок з лого «VW» сів 2831 автомобіліст. Нових легковиків цієї ж марки за той же час куплено удесятеро менше – 210 штук, про що свідчать відкриті дані ГСЦ МВС про реєстраційні дії з транспортними засобами.
Тепер час ознайомитися з найпопулярнішими у «пригоні» моделями легковиків, яких ми узяли до списку п’ятнадцять. А також ми визначили, з яким роком випуску найчастіше
Читать на auto.ria.com