Більшість українських власників електромобілів заряджають їх вдома (або біля будинку, в гаражі тощо), й значно рідше користуються зарядними станціями з загальним доступом - переважно при дальніх поїздках, перебуванні в іншому місті чи за термінової потреби швидко зарядити батарею автомобіля.
Наразі немає абсолютно точної статистики щодо того, яка частина власників електромобілів заряджає їх виключно вдома, а скільки не мають власної точки підключення, яку можна було використати для поповнення запасу ходу машини. Однак з опитувань покупців, проведених раніше, відомо, що наявність можливості саме домашнього (нічного) заряджання було вирішальним фактором щодо купівлі електромобіля для понад 90% опитаних.
Отже, побутовий тариф важливий, бо саме від домашніх розеток більшість заряджає свої автомобілі. І його підвищення, вочевидь, вплине на ціну умовних 100 кілометрів пробігу. Але для того, аби зрозуміти наскільки все зміниться, слід перейти до розрахунків. Вони й покажуть, чи електроенергія по 4 з копійками гривні за кіловат-годину здатна загальмувати ринок електромобілів.
Для прикладу візьмемо (навмисно не зачіпаючи конкретну марку та модель, бо через це лише зародиться дискусія про те скільки й у кого кіловат витрачається на сотню пробігу) умовний легковик С-класу, який споживає у міському циклі 17 кВт.год на кожні 100 км пробігу. Це цілком реальне середнє значення для електромобіля. Також врахуємо 10% втрат на ККД зарядного пристрою та обслуговування батареї під час заряджання (охолодження, робота керуючої автоматики тощо). Отже, врешті маємо 18,7 кВт.год які треба «закачати» у батарею для подолання 100 кілометрів.
За попереднім тарифом це обходилося у майже 50 гривень. За новим - 80 грн (округлено). Якщо використовується
Читать на news.infocar.ua