На відміну від легкових автомобілів, для комерційних моделей зміна поколінь є доволі рідкісним явищем, адже окрема генерація може протриматись на ринку понад 10 років. Втім, це аж ніяк не означає що такі машини не оновлюються. Вимоги до комерційного транспорту стають дедалі жорсткішими, тож виробники їх постійно модернізують. Свіжий приклад фундаментального удосконалення одразу чималої частини власної комерційної лінійки показав концерн Stellantis: низка брендів з його складу оновила популярні «буси», побудовані на спільних платформах.
Для своїх моделей французи використовують декілька архітектур, тому частина змін в різних моделях може збігатись. Наприклад, компактні фургони Peugeot Partner, Citroen Berlingo й Opel Combo отримали однакову з точки зору техніки електричну модифікацію з двигуном на 136 кінських сил та 270 Н·м крутного моменту, та акумуляторну батарею на 50 кВт·год, якої повинно вистачити приблизно на 330 кілометрів пробігу.
Що ж до модифікацій з ДВЗ, то вони зберегли бензинові 1,2-літрові PureTech потужністю 110 кінських сил та залишились з півторалітровими дизельними BlueHDi у версіях на 100 та 130 “конячок”. До речі, найпотужніша дизельна версія пропонуватиметься з 8-діапазонним “автоматом”, тим часом як решта агрегатів матиме лише “механіку”.
У більших Peugeot Expert, Citroen Jumpy та Opel Vivaro програма змін дуже схожа, але є і свої нюанси. Наприклад, для деяких ринків будуть доступні водневі версії фургона: вони матимуть запас ходу в межах 400 кілометрів. Окрім цього в європейських дилерських центрах з'являться електричні модифікації з акумулятором на 50 кВт·год (224 км автономності), або на 75 кВт·год (350 км запасу), і електродвигун на 136 кінських сил та 260 Н·м крутного моменту.
Від дизельних
Читать на auto.ria.com