Коли у 1970-х роках марка Volkswagen потребувала заміни легендарного “Жука”, у компанії вирішили не обмежуватись компактними габаритами. Першим у 1973 році в лінійці з’явився Passat. Ще за рік до неї додали хетчбек Golf, а в березні 1975-го серію прем’єр завершив Polo першого покоління.
Невеличкий хетчбек, заснований на базі моделі Audi 50, завдяки своєму чистому дизайну та чудовій функціональності відповідав духу епохи та був прекрасно сприйнятий європейською спільнотою. Практичний, доступний і жвавий компакт був примітний неабиякою економічністю. Саме ці переваги модель Polo продовжує зберігати й у наші дні.
Протягом 50 років марка Volkswagen презентувала шість поколінь хетчбека, тож актуальна генерація Polo неабияк відрізається від оригінальної моделі. Усі трансформації зосереджувались на тому, щоб зробити автомобіль найвідповіднішим новим запитам автомобілістів, тому кожна нова генерація хетчбека пропонувала дедалі більше вільного простору, комфортнішу підвіску та сучасні й економічніші мотори.
Канонічний Volkswagen Polo Mark I (Тип 86) мав завдовжки 3,6 метра і колісну базу 2,33 м, тим часом як габарити теперішньої моделі складають 4,05 /2,55 метра відповідно.
Може здатись, що турбодвигуни є відмінною рисою саме сучасних Polo, але ще в 1987 році Volkswagen випустив обмежену партію автомобілів під назвою Polo Coupe GT G40. Вони мали потужний за стандартами того часу 1,3-літровий 115-сильний турбо й позиціювались як авто для ентузіастів. Ще один прорив відбувся під час каденції третього покоління хетчбека, коли у 1994 році компакт став одним з перших представників свого класу, на який почали обов’язково встановлювати подушки безпеки.
Також до нововведень третьої генерації можна записати появу темпераментної версії
Читать на auto.ria.com