Уявімо ситуацію, коли ви на швидкості 100 км/год здійснюєте обгін великої фури. Ніби все гаразд: вам вистачає місця, швидкості і запасу потужності двигуна, але раптом з-під коліс вантажівки вилітає фонтан бруду і накриває ваше лобове скло. Ви звичним рухом вмикаєте склоочисники (або це робить слухняний автомат), але замість очищення скла щітки рівним шаром розмазують бруд по ньому, через що видимість падає до нуля.
Ситуація, на жаль, цілком реальна, і дійсно дуже небезпечна. Ми підготували поради для виходу із подібного становища.
Чому погано чистять склоочисники
Головний принцип роботи склоочисника полягає у щільному приляганні його гумової частини до скла. Щоб це прилягання було постійним попри всі ускладнення, працюють декілька механізмів: підпружинені поводки, шарнірний чи гнучкий каркас щіток і гумова частина, яка має особливий профіль, що забезпечує прилягання робочих кромок при русі щітки в обидві сторони.
Основні причини поганої роботи склоочисників:
Варто зазначити, що у якісних щіток старіння всіх деталей настає більш-менш одночасно. Тому марно намагатися виправити якусь одну проблему – наприклад, замінювати окремо гуму чи ремонтувати розбовтаний каркас. Така реставрація допоможе лише на короткий час.
Як часто варто замінювати склоочисники
Досвідчені автомобілісти, які зіштовхувалися у своїй практиці з різними дорожніми ситуаціями, замінюють щітки щороку. І певно, вони праві, адже саме після такого терміну починають проявлятись перші ознаки старіння.
Краще замінювати щітки завчасно, адже часто якісні і сучасні склоочисники, вже будучи фізично зношеним, не здаються до останнього, більш-менш успішно виконуючи свою роботу. Та коли умови ускладняються – наприклад, падає температура або на склі трапляється
Читать на autocentre.ua