Значне збільшення ваги транспортних засобів, спричинене стрімким розвитком сегмента електромобілів з великими батареями, привертало увагу експертів з дорожньої безпеки й раніше, однак випробування, проведене американським Університетом Небраски в Лінкольні (UNL), перетворило «глибоке занепокоєння» на цілком очевидне відчуття істотної проблеми для дорожнього руху. Адже воно показало, що стандартні металеві огородження-«відбійники», покликані зменшувати наслідки інцидентів на шосе, не здатні ефективно сповільнити неконтрольоване масивне авто.
Дослідники Університету провели краш-тест за участю пікапа Rivian R1T, який важив 3175 кг. Під час випробування авто рухалося під кутом до огорожі зі швидкістю 60 миль/год (96 км/год). Внаслідок зіткнення було встановлено, що автомобіль ледве сповільнився після того, як роздер металеві «поглиначі» немов папір, — та ще й протяг на кілька метрів запасну огорожу з бетонних блоків, які було серйозно пошкоджено ударом.
Втім, проблема не лише у пікапах: під час іншого тесту за участю Tesla Model 3 електричний седан вагою лише 1,7 тонни просто підняв «відбійник» і проїхав під ним, зупинившись завдяки залізобетонній перешкоді. Це випробування показало, що проблема виходить за рамки лише маси електромобілів, яка може бути на 20-50 відсотків більшою, ніж у машин з ДВЗ: також важливо враховувати значно нижчі центри ваги «електричок», що не передбачено типовою конструкцією металевої дорожньої огорожі.
Цікаво, що дослідження Університету було профінансоване з воєнного бюджету: армія занепокоєна тим, що зловмисники можуть скористатися специфікою конструкції відносно компактних електромобілів для того, щоб подолати штучні бар’єри безпеки навколо важливих об’єктів. Не виключено, що висновки наведених
Читать на auto.ria.com