Високоавтоматизоване водіння рівня 3 можливе в більшій кількості транспортних засобів і схвалюється в багатьох країнах. Коли система активована, водій може звернути з дороги, але за умови, що він може повернути контроль над транспортним засобом у будь-який момент, якщо його про це попросять.
При повністю автоматизованому водінні на рівні 4 це обмеження може бути знято, якщо транспортний засіб буде повністю самостійно проїжджати певні ділянки маршруту. Водії також зможуть змінювати положення сидіння і кут нахилу спинки для більш зручної посадки, якщо автоматизована система управління візьме на себе завдання водіння.
Як для водія, так і для переднього пасажира захист пасажирів гарантується лише у стандартному вертикальному положенні сидіння.
«Наша мета полягає в тому, щоб водії, які сидять у зручному положенні, також користувалися принаймні тими ж стандартами безпеки, до яких вони звикли під час автоматизованого водіння», - сказав Харальд Лутц, керівник відділу розробки ZF LIFETEC.
Краш-тести показали, що якщо фронтальне зіткнення відбувається, коли передні пасажири займають комфортне положення сидіння (кут спинки близько 40 градусів), класична комбінація ременя безпеки та подушки безпеки може більше не забезпечувати оптимальний захист для пасажирів. У цьому положенні відстань між надутою подушкою безпеки та пасажиром занадто велика, щоб оптимально пом'якшити та утримати пасажира. Важливо зауважити, що кут 90 градусів від спинки до поверхні сидіння визначається як 0 у цій специфікації нахилу лежачи, тобто нормальне положення сидіння становить близько 20 градусів. Для автоматизованого водіння потрібне рішення, яке забезпечить високий рівень безпеки для обох позицій. Це ідея подвійної контурної подушки безпеки. Простіше кажучи,
Читать на news.infocar.ua