Нині в осередках, які організував очільник Вармінсько-Мазурського воєводства перебуває близько 2,5 тис. українців, а в осередках, організованих органами місцевого самоврядування, — ще 1,2 тис. осіб. За словами біженців, вони не можуть собі дозволити стати незалежними. Дедалі частіше люди із західних областей повертаються в Україну.
«Вони сподіваються, що їхні діти будуть нормально ходити до школи, що вони зможуть нормально жити, бо там немає бойових дій», — місцеві ЗМІ.
За словами помічниці воєводи Пауліни Куцінської, кількість біженців останнім часом стабільна, коливається близько ± 3700 осіб.
«Люди, які перебувають у таких центрах, отримують повний пансіон, не платять ні за проживання, ні за комунальні послуги (електрика, газ, вода). У воєводському управлінні не ведуть статистику, скільки біженців повернулося в Україну і скільки стали самостійними, знімаючи власні квартири. Багато українок, які проживають в державних установах Ольштина, працюють, в т. ч. в сортувальних відділеннях кур'єрських компаній або на складах. Ті, хто краще володіє мовою, вирішують працювати в магазинах або у сфері послуг (перукарі, візажисти, масажисти). На жаль, незважаючи на роботу, жінки не можуть винаймати власну квартиру і виїжджати з центру, яким керує воєвода. Тим більше, що їжа стає дедалі дорожчою».
Українки розповіли, що частину зароблених грошей пересилають родичам в Україну.
«У перерахунку на польські гроші моя мама має 700 злотих пенсії, а їжа в Україні зараз дорожча, ніж у Польщі. Я надсилаю їй гроші на рахунок, щоб вона могла купувати їжу, хоча б кілька сотень злотих щомісяця», — розповілаодеситка Анастасія.
51
Читайте нас у, та
Читать на fakty.ua