Ха, скажуть скептики, - мовляв, який там пробіг? Адже майже у кожному автомобілі він «скручений», може й не раз. Нема про що тут говорити, купуєш – уважно дивися на автомобіль, перевіряй його технічний стан, та й усе на тому. А лічильники нехай собі рахують свої кілометри далі.
Проте така думка справедлива хіба тоді, коли автівку для купівлі ви підбираєте де-інде, де поле «пробіг» заповнює продавець, і не відбувається жодних перевірок його правдивості. Звісно, це не стосується AUTO.RIA, де дані про те, скільки кілометрів «намотав» автомобіль ще з 2019 року звіряються з незалежними базами даних – дилерських мереж СТО, державними реєстрами, іншими джерелами, які надають достовірну інформацію. А це вже той випадок, де явно не «скрутиш».
Тож завдяки цим перевіркам накопичилося достатньо інформації про фактичні пробіги автотранспорту, який купують та продають в Україні. Ми ж, своєю чергою, дослідили ці масиви інформації, і тепер готові поділитися результатами з користувачами найбільшого автомобільного маркетплейса AUTO.RIA. Навіщо? – Звісно, щоб ви краще орієнтувалися у фактичному стані справ на ринку.
Щоб обчислити мінімальні, максимальні та середні пробіги для легковиків окремих років випуску нам довелося опрацювати мільйони записів, і крім звичних статистичних методів навіть скористатися певними можливостями нейронних мереж, для того, аби очистити масиви даних від потенційно хибних значень. І що ми отримали врешті? Ось як виглядає картина пробігів для легкових машин від 2000 по 2023 рік випуску:
Знову час для репліки від скептиків: хіба може бути машина віком понад 20 років з дійсним пробігом 100 тис. км? Чи навіть новіша, скажімо 2015 р.в., де на одометрі лише 30 тисяч? Відповідаємо: може, і ми це перевірили власноручно,
Читать на auto.ria.com