Компактний міський хетчбек С3, беззаперечно, є однією з ключових моделей Citroen: автомобіль непогано почувається на ринку вже 20 років і представлений трьома генераціями. Однак бажання французів щодалі робити його «модною штучкою» більше, ніж практичним доступним авто, вплинуло на продажі не зовсім так, як на це розраховували ідеологи бренду: протягом 2021 року Citroen продав у Європі 157 тисяч С3 третьої генерації, тим часом як найкращим досягненням попереднього покоління стали 230 тисяч продажів (2010-й), а попит на «перший» С3 2004 року перевищував позначку 285 тисяч.
Не дивина, що у компанії шукають шляхів для повернення продажів, ближчих до позначки у чверть мільйона на рік, — і заради цього готові вдатися до суттєвої економії. Після презентації значно дешевшої версії С3 для ринків Індії та Південної Америки бос групи Stellantis Карлос Таварес запропонував було продавати розроблений за допомогою інженерів групи Tata хетчбек і в решті країн, причому до Європи С3 мав би постачатися саме з індійського заводу.
Ймовірно, наступний Citroen C3 буде саме таким. Ілюстрація: L’Argus
Втім, з огляду на жорсткіші європейські вимоги до безпеки авто, «довге плече» логістики та наявність власних виробничих потужностей на заводі у Трнаві (Словаччина), С4 наступної генерації буде розроблений і побудований саме у Європі. Однак задля досягнення конкурентної вартості розробникам доведеться прислухатися до поради Тавареса і використати в конструкції більше таких самих відносно недорогих типів сталі, що й на індійських авто.
Таким чином Citroen C3 четвертої генерації навряд чи претендуватиме на п’ятизіркове «резюме» від комісарів Euro NCAP, а натомість зможе скласти конкуренцію Dacia Sandero. Адже новий хетчбек із Румунії, хоч і отримав
Читать на auto.ria.com