Часто можна почути, що пікапи це достатньо безпечні авто, через їх велику вагу та міцну раму. Проте, експерти Euro NCAP вже багато років тому довели, що вага автомобіля ніяк не співвідноситься з його безпекою. Серед тих же пікапів, не так вже й багато “відмінників”, а більшість з них можуть показати нормальний результат тільки у дорогих комплектаціях.
Річ у тім, що пікапи в першу чергу це комерційні авто, тому для зменшення амортизаційних відрахувань бізнес зацікавлений у найдешевших авто, які не можуть похизуватись просунутими системами безпеки. Наприклад, у 2016 році було досліджено пікап Toyota Hilux. В базовому виконанні автомобіль зміг отримати лише 3 зірки, а ось у топовій версії результат покращився вже до 5 зірок.
В цьому плані помітно виділилась актуальна генерація Ford Ranger. Вже в базовому виконанні новинка отримала максимальний бал у 5 зірок. Причому, через те що актуальна генерація “американця” розділила платформу з Volkswagen Amarok, цей результат можна вважати актуальним і для німецької моделі.
Досить несподівано, але найвищу оцінку комерційне авто отримало за безпеку маленьких пасажирів. Під час тестів на бічний удар та під час фронтального зіткнення з частковим перекриттям автомобіль проявив себе просто зразково. А ось списати по декілька балів інженерам довелось через відсутність систем кріплення i-Size на бічних кріслах другого ряду та відсутність фіксуючих систем на передньому пасажирському місці.
Що ж до безпеки водія та дорослих пасажирів, то тут під час фронтального зіткнення з частковим перекриттям, всі манекени показали хороший захист стегон та колін. Причому, однаковий рівень захисту було забезпечено для пасажирів різного росту, які сидять у різному положенні. Частину балів інженери списали за
Читать на auto.ria.com