Законопроєкт №7311, зареєстрований у Верховній Раді 24 квітня, одразу набув без перебільшення скандального розголосу — і недарма. Серед решти змін документ передбачає скасування «нульового розмитнення» транспортних засобів, яке встигло набути чинності буквально днями, 6 квітня 2022 року. Однак на тлі суперечок про долю імпорту вживаних авто поза увагою ледь не залишилась ще одна ініціатива проєкту — відновлення повного оподаткування імпортного пального.
Як ми повідомляли раніше, з 18 березня поточного року держава повністю скасувала акциз на ввезення пального та знизила ПДВ на нього до 7% з метою стабілізації цін на бензини, дизельне паливо та пропан-бутанову суміш в мережі українських АЗС. Окрім того, розпорядженням Уряду були введені граничні націнки на пальне (за виключенням автогазу), внаслідок чого роздрібні ціни бензинів та ДП на заправках справді істотно (на 10-12 гривень за літр) зменшилися.
Варто зазначити, що рішення про державне регулювання цін одразу піддали критиці експерти паливного ринку: мовляв, насправді воно призведе до дефіциту пального в мережах АЗС, оскільки постачання ресурсу від західного кордону автомобільними шляхами критично збільшує його собівартість, - особливо для операторів у центральних, північних і східних областях. Настільки, що роздрібна вартість впритул наблизиться, або й перевищить дозволену державою максимальну ціну.
Врешті так і сталося: останніми днями собівартість пального в багатьох регіонах зросла настільки, що деякі мережі почали встановлювати на стелах ціни, які перевищують обмеження (бензин — близько 40 грн/л, ДП — 45 грн/л). Та гірше те, що чимало АЗС просто припинило роздрібний продаж, вимкнуло стели й практично закрилося.
На цьому тлі запропоноване проєктом №7311 скасування
Читать на auto.ria.com