На початку квітня почали діяти особливі тимчасові умови ввезення транспортних засобів в Україну, за якими не сплачується мито, акциз й ПДВ. Проте мало не від перших днів дії цих пільг почали з’являтися пропозиції щодо їх скасування. Минулого тижня ми вже розглядали зміст законопроєкту №7311, у тій частині, яка стосується ідеї щодо цілковитого скасування «нульового розмитнення».
Однак рішення перекреслити все й одразу, а ще й підвищити деякі податки (наприклад – військовий збір та податки на імпорт пального) викликали чимало дискусій. Й одразу з’явилася низка проєктів, кожен з яких по-своєму мав би змінити ці тимчасові правила.
Спершу розглянемо проєкт №7311-Д, у якому літера «Д» значить «доопрацьований». До документа, використаної там термінології та законотворчої механіки уже є чимало питань у фахівців, а також дивує цілковита відсутність фінансового обґрунтування, чому саме так, а не інакше, має бути змінене податкове законодавство. Однак залишимо юристам всі ці тонкощі, хоча на практиці той же термін «пікап», чи «повнопривідний» замість «колісна формула», які використані у документі, можуть призвести до того, що норму виконати буде неможливо. Зупинимося на тому, що принаймні на рівні ідеї запропонували «удосконалити» цього разу.
Звільнення від сплати податків на імпорт автори документа 7311-Д пропонують залишити лише для повноприводних пікапів, і все. Та й ті віком понад 5 років (до 2017 р.в.). Крім цього є пункт, яким мають бути «посунуті» вимоги щодо відповідності транспортних засобів з екостандарту «Євро-5» до «Євро-3», для тягачів колісних («фур»), автобусів, вантажівок та авто спеціального призначення. Однак розмитнюватись ці типи ТЗ повинні за повними ставками.
В результаті за такими умовами, навіть якщо
Читать на auto.ria.com