Екс-начальник Львівської митниці ДФС та експерт з питань практичного застосування митного законодавства Левко Прокіпчук розповів, чому нульове розмитнення авто організовано погано і як це використовують для маніпулювання громадською думкою.
«Переконаний, що при вірній організації процесів волонтери, що ввозитимуть гумдопомогу та громадяни, які ввозять авто для себе, не сотворятимуть перешкод один одному», - вважає Левко Прокіпчук.
Далі експерт чітко і по пунктах пояснює, чому нульове розмитнення зараз потрібне і повинно продовжувати діяти як мінімум під час воєнного стану.
Чи дійсно встановлені правила дозволили ввезти люксові авто і чи скасування пільг спрямовані на розв'язання цієї проблеми?
Так, чинні правила не обмежують авто, які можуть бути ввезені з пільгами. Через це більш ніж 300 люксових авто було ввезено без податків при імпорті. І звісно це викликає несприйняття як в громадян України (особливо в тих, які не везуть авто), так і за кордоном.
Однак чи багато це у відносних цифрах - приблизно 1% від всіх ввезених з пільгами автомобілів. У зв’язку з цим виникає риторичне питання: Чи слід скасовувати пільги для десятків тисяч, щоб обмежити зловживання сотень? Тим більше, що для вирішення даного пазлу можна лише внести зміни, передбачивши, що звільнення від оподаткування, не застосовується до операцій з ввезення на митну територію України у митному режимі імпорту авто, не лише, які мають походження з росії і білорусі, але й тих при наявності яких сплачується т.зв. податок на розкіш (власні легкові автомобілі, що відповідно до п.п. 267.2.1 п. 267.2 ст. 267 ПКУ є об'єктами оподаткування).
Чи дійсно пільгами користуються лише «перекупи», а не прості громадяни?
Дуже дивну думку висловив голова комітету з податкової та митної
Читать на news.infocar.ua