Те, що у владних колах ідея скасувати пільговий імпорт товарів під час дії воєнного стану виникла майже відтоді, як ці умови почали діяти, не новина. Кілька ініціатив щодо скасування «нульового розмитнення» вже було внесено до Парламенту, і ми їх розглядали. Також відомо, що поступово «прикривався кисень» тим, хто намагався ввезти автівку без сплати податків, внаслідок чого виникли труднощі з «пригоном» вантажівок, автобусів та спецтехніки, а щоб ввезти легковика чимало водіїв «застрягали» на кілька днів у довжелезних чергах перед всього трьома дозволеними прикордонними пунктами пропуску.
Проте бодай якось автомобілі можна було ввозити, і поки це ще можна робити без сплати мита, акцизу й ПДВ, оскільки низка проєктів, поданих народними депутатами, наразі «зависли» у комітетах, й так і не були винесені на голосування.
Тепер же маємо справу з документом, так би мовити, з дещо більшою імовірністю того, що він таки стане законом, оскільки законопроєкт №7418, створений у Мінфіні, поданий від Кабінету Міністрів.
Автори проєкту у пояснювальній записці до нього повідомляють, що мета ініціативи – забезпечення у період дії воєнного стану умов для належного функціонування економіки та належного поповнення бюджету за рахунок митних платежів. Також зазначено, що транспортних засобів від 6 квітня імпортовано 119 тисяч, сума пільг при цьому склала 13 млрд грн.
Саме тому й запропоновано повернути у повному розмірі «старі» ставки оподаткування, тобто мито, акциз та податок на додану вартість на всі типи ТЗ, які досі підпадають під «нульове розмитнення». Крім цього за «повною програмою» буде проводитися митне оформлення усіх інших товарів, які зараз теж підпадають під пільги. Щоправда – крім пального, поки у Кабміні це делікатне питання
Читать на auto.ria.com