У Верховній Раді нещодавно було зареєстровано законопроєкт №7437, «Про підтримку позичальників, які втратили майно у зв’язку з веденням бойових дій». Цей документ, якщо стане законом, зможе доповнити вже наявні перехідні положення у законодавстві, що стосуються позичальників. Зокрема зараз чинна норма, згідно з якою той, хто узяв кредит, та не може його виплачувати під час дії воєнного стану, звільняється від відповідальності, передбаченої у Цивільному кодексі, а також від сплати штрафів чи пені за прострочення.
У новому проєкті автори пропонують на час воєнного або надзвичайного стану, а також протягом 30 днів після його закінчення закріпити у законодавстві вимогу не нараховувати відсотки за користування кредитами, що видані фізичним або юридичним особам на купівлю автотранспорту чи нерухомості, але тільки у тому разі, якщо таке майно було знищено внаслідок бойових дій або знаходиться на тимчасово окупованій території.
Також у проєкті запропоновано уточнити, що перенесення (накопичення) процентів за користування кредитними коштами, які б мали бути нараховані згідно з договором під час дії воєнного або надзвичайного стану, забороняється.
Як випливає зі змісту проєкту, через 30 днів після скасування воєнного стану позичальники повинні продовжити виплату процентів за користування ним, які будуть нараховуватись вже після спливу згаданого строку. А також тіла кредиту, що вже передбачено у ЦК. Зрештою, автомобільні кредити зазвичай надавалися лише за умови страхування транспортного засобу, тож у разі його втрати чи цілковитого знищення питання щодо закриття кредитної лінії мало б перейти до рук страховиків. Звісно, це залежить від конкретного випадку та умов, під якими поставили свої підписи усі сторони угоди про надання
Читать на auto.ria.com