Автомобілісти та представники автобізнесу постійно стежать за досить важливим питанням, яке безпосередньо впливає на ринок: що буде з «нульовим розмитненням»? Здавалось би, все просто – запровадили пільги, оголосили кінцевий термін їхньої дії (закінчення воєнного стану), і на цьому крапка. Однак ні – у Парламенті один за одним з’являються законопроєкти, у яких містяться пропозиції від запровадження обмежень і «запобіжників» до повного (та дострокового) скасування цих пільг. На момент створення цього (вже можна сказати, чергового) огляду, щодо згаданого питання зареєстровано 7 законопроєктів.
Частину з них нардепи нібито залишили як надто дискусійні, бо окрім розмитнення автотранспорту вони зачіпали ще й інші важливі (а подекуди й дефіцитні) товари. Залишилися до розгляду фактично чотири: основний, №7418, поданий Кабміном, та три (принаймні поки що три) альтернативних до нього, поданих народними депутатами.
Оскільки інформації у кожному документі чимало, зупинимось лише на основних тезах із кожного, та лише тих, які стосуються правил оподаткування імпорту автотранспорту.
Отже, перший з альтернативних – документ з номером 7418-1. Його автори пропонують залишити на постійній основі можливість одноразового ввезення транспортного засобу з нульовими ставками мита та ПДВ, але з повним акцизом для Учасників бойових дій, які брали безпосередню участь у відсічі збройної агресії росії. Для всіх інших громадян на період воєнного стану пропонують встановити зменшені розміри податків – мито - 5%, ПДВ - 7%, та залишити у повному розмірі акциз. Крім цього запропоновано скасувати збір за першу реєстрацію до ПФ для покупців електромобілів.
Наступний – законопроєкт №7418-2. Цей документ містить пропозицію залишити пільги (нульові ставки
Читать на auto.ria.com