Законопроєкт №7418, поданий Кабміном, нещодавно було прийнято Верховною Радою, що значить – з 1 липня «нульове розмитнення» автотранспорту припиняє діяти. Далі – «старі» умови з митом, акцизом й ПДВ, які набули чинності ще наприкінці 2018 року. Однак, можливо й ці «старі» надовго не залишаться, оскільки є ще пакет проєктів, уже зареєстрований у ВР, які можуть встановити цілком нові правила щодо імпорту легковиків (поки лише їх), з новою формулою оподаткування.
Ми раніше описували основні пропозиції з законопроєктів №7466 та 7468, зараз лиш коротко нагадаємо їхній зміст. Податки на імпорт легкових машин нараховуватимуться за формулою (з якою зараз, власне, детально розберемося), сертифікація та експертний огляд фактично скасовуються (їх буде можна замовити за власним бажанням), збір за першу реєстрацію теж скасовується, запроваджуються знижки для гібридних авто та «повний нуль» для електромобілів. До того ж оформлення має відбуватися за спрощеною процедурою, без брокерів, за допомогою державного порталу електронних послуг, можливо, у додатку «Дія».
Тепер час перейти до формули нарахування акцизу й ПДВ, адже саме сума цих двох податків й складатиме усі витрати на розмитнення легковика. Формула не залежить від вартості авто, як це є зараз, враховуватимуться наступні фактори: вік авто, тип двигуна та його об’єм (для ДВЗ), а ще ексклюзивність машини. Від зміни будь-якого з цих елементів формули залежатиме кінцева сума до сплати. А від суми, звісно, залежатимуть й рішення автомобілістів щодо доцільності «пригону» того чи іншого автомобіля. Тому варто розібратися поетапно, що від чого і на скільки залежить, та як запропонована формула може змінити підхід українських автомобілістів до вибору «свіжопригнаних» машин.
Для цього
Читать на auto.ria.com