Брак пального та «нові» ціни на нього, звісно, вплинули на автомобільний ринок. Чимало покупців тепер значно більше цікавляться тим, скільки споживає та чи інша модель з конкретним двигуном, і уважно рахують потенційні витрати на майбутнє. Або ж взагалі відмовляються від автівок, що споживають бензин, дизпальне чи газ, і надають перевагу електромобілям.
Залишили свій слід й легковики, які прибули до нас з «нульовим розмитненням» - таких від початку дії пільг ввезено близько 150 тисяч. Котрісь із них потрапляють у продаж за меншими цінами, інші ж – за звичайними, тут вже все залежить від рішення продавця. Врешті, наш авторинок знову зазнав змін за доволі короткий проміжок часу, тож варто дослідити, що і як змінилося, зокрема щодо цін.
Цей огляд складатиметься з двох основних частин – автомобілі, які зараз можна купити дешевше, та ті легковики, які подорожчали. Кожна частина міститиме кілька окремих розділів, у яких будуть лише ті сегменти, середні ціни у яких змінилися настільки, що це варте уваги.
Попит протягом 1-2 минулих місяців на них зріс неймовірно, пропозиції з наймасовішою моделлю на нашому ринку Nissan Leaf щодня переглядають тисячі користувачів. Щоправда, справа від теорії (зацікавленості) до практики, тобто купівлі, доходить не так часто. Можливо, одна з причин цьому – помітне збільшення як мінімальних, так і середніх цін на електромобілі загалом, з усіх цінових сегментів.
Віднайти того ж «Ліфа» (або Renault Kangoo ZE) за 5-6 тисяч доларів, що ще можна було зробити на початку року, зараз не вдасться. Навіть якщо розглядати автівки після роботи у таксі чи з добряче зношеною тяговою батареєю. Мінімум, який просять зараз продавці за такі машини – $8…9 тисяч. Оскільки й інші, дорожчі моделі починають скуповувати
Читать на auto.ria.com