Наприкінці 2023 року українським автомобілістам стала доступна нова послуга – дистанційне переоформлення автомобілів у застосунку Дія. Про те, які є умови для продажу, скільки це коштує та як все відбувається ми вже описували – ця інформація доступна за цим посиланням. Зараз же розглянемо, скільки та яких автомобілів було оформлено дистанційно впродовж першого кварталу 2024 року.
Загалом обійтися без відвідин сервісних центрів МВС, однак оформити продаж офіційно, за допомогою Дії, вирішили 39,6 тис. продавців, та, відповідно, стільки ж покупців. Всього офіційних угод купівлі-продажу щодо легковиків, мопедів та мотоциклів (бо поки лише їх можна продавати за допомогою Дії) за перший квартал відбулося 257,4 тис., відповідно частка дистанційних продажів склала 11,6%.
Однак тут слід звернути увагу на те, що кожного наступного місяця ця частка ставала все меншою: з 12,5% у січні до 11,8% у лютому, з подальшим зменшенням до 10,6% у березні. Ймовірно, стало менше тих, хто переоформлював автомобілі, які перебувають за кордоном, міг просто зменшитися інтерес до цієї інноваційної послуги, або ж автомобілісти ще недостатньо про неї знають, і як тільки зникли новини про запуск перепродажу транспорту в Дії, про цю можливість почали забувати, а дехто міг і не дізнатися.
Найчастіше у першому кварталі дистанційно продавали легкові автомобілі – частка таких 95,5%. Мотоцикли зайняли 4,4% угод, мопеди – всього 0,1%. Зважаючи на те, що поки сезон двоколісних лише набирає оберти, згодом частка таких ТЗ може дещо зрости.
Нові номерні знаки (заразом й «техпаспорти») замовили не всі користувачі Дії – таких за статистикою з відкритих даних ГСЦ МВС виявилося 14%. Решта вирішили залишити «старі» номерні таблички, і не оплачувати виготовлення нових
Читать на auto.ria.com