Що отримує власник електромобіля, окрім помітної економії коштів на пальному? Про це не так часто говорять, бо, як кажуть – до хорошого звикають швидко. Але цілком нова якість драйву – ймовірно той фактор, який вартує значно більше, ніж зекономлені на бензині гроші. Кожен електромобіль має коробку-«автомат», точніше – її як такої немає, бо немає потреби перемикати передачі – вона одна, у редукторі (механізмі, котрий передає зусилля з електромотора на колеса). Наступне – тиша у салоні, що теж важливо, якщо за кермом доводиться проводити не одну годину. А ще відсутність вібрацій, якими особливо щедро діляться з водієм та пасажирами дизельні двигуни.
Цей перелік варто продовжити специфічним розгоном електрокарів – без ривків, впевнено, і досить динамічно навіть у бюджетних варіантів. Гальмування теж цікаве, хоч подекуди потребує звикання – спершу у роботу включається мотор-генератор, і лише перед повною зупинкою гідравлічні (звиклі) гальма. Машина зупиняється плавно, ще й «забирає» енергію гальмування назад в батарею.
Ще з переваг електромобілів варто згадати про цілковиту відсутність вихлопних газів – це особливо важливо, якщо авто стоїть у гаражі, який сполучений з будинком. Поки машина прогрівається (якщо у цьому є потреба взимку), ніякі шкідливі викиди не потрапляють до житлового простору.
Купуючи електроавто, які всі імпортні, поки діють пільги на розмитнення ви сплачуєте 90…95% коштів саме за машину, натомість при купівлі «свіжопригнаного» авто з ДВЗ за нього ви платите близько 60%, решта йде на податки.
І як фінальний акорд у списку «плюсів» - через те, що нові електрокари зазвичай коштували дорожче, ніж аналогічні за класом авто з ДВЗ, їх комплектували значно щедріше, аби швидше схиляти покупців купувати саме
Читать на auto.ria.com