У перші дні 2025 року китайський бренд YangWang, який є технологічним підрозділом BYD, продемонстрував здатність 1287-сильного електричного суперкара U9 перестрибувати різноманітні перешкоди на дорозі за допомогою активної системи керування кузовом DiSus X. Згідно з повідомленням бренду, ця розробка стала четвертою і найдосконалішою технологією з цього напрямку, розробленою BYD власноруч, — після системи управління амортизаторами DiSus-C, пневматичної системи керування кузовом DiSus-A та гідравлічної системи DiSus-P.
Головне завдання підвісок DiSus — мінімізація кренів кузова автомобіля під час поворотів, різкого прискорення та екстреного гальмування, над чим давно й активно працюють численні автовиробники. Безумовно, трюк, продемонстрований YangWang U9 на відео, став певним чином унікальним: безпосередніх аналогів подібного рішення на серійних автомобілях ми ще не бачили. Однак сама ідея виявилась не надто новою.
Трохи більше ніж 20 років тому власну розробку вдосконаленої електромагнітної підвіски, яка істотно покращувала стабільність кузова на нерівному покритті та навіть дозволяла автомобілю перестрибувала перешкоди, продемонструвала компанія Bose, відома своїми високоякісними акустичними системами. Цікаво, що процес її розробки окремою командою інженерів тривав майже 24 роки (з 1980-го!) та був ретельно засекречений під назвою «Project Sound».
Для її практичної реалізації та випробування Bose придбала два нових на той час люксових седани Lexus LS і оснастила ходову частину одного з них потужними електромагнітними котушками, які приводилися в дію підсилювачами та реле. Ця система була здатна адаптувати підвіску до реальних дорожніх умов, нівелювати крени кузова та згладжувати подолання будь-яких вад покриття.
Технічн
Читать на auto.ria.com