Яким сумним не малювали б майбутнє дизельного транспорту численні віщуни, навряд чи його кінця варто чекати найближчим часом. Звісно, напередодні введення надзвичайно жорсткого екологічного стандарту Euro 7 чимало виробників поспішило позбутися значної частини пропозицій з такими силовими агрегатами, та й обмеження руху дизельних машин у центральній частині низки європейських міст відчутно вплинуло на ентузіазм покупців. Однак минулої осені під тиском значної частини країн-членів Євросоюзу прийдешні стандарти були істотно пом’якшені, тож потреба утилізувати креслення «дизелів» певний час буде не такою нагальною.
На користь двигунів, які працюють на «тяжкому пальному», свідчить і статистика: за даними Європейської асоціації виробників автомобілів (ACEA) частка дизельних легкових авто, вже зареєстрованих у Єврозоні, складає на цей час понад 40% усього наявного транспорту (більше — майже 51% — за «бензинками», тим часом як чистою електрикою в ЄС поки живляться лише 1,2 відсотка легковиків). А на дорогах Латвії, Литви, Португалії, Хорватії, Ірландії, Іспанії, Франції, Австрії та Словенії дизельних машин більше ніж половина!
1. Renault: 524 нових дизельних авто (+132);
2. BMW: 145 нових дизельних авто (+92);
3. Toyota: 138 нових дизельних авто (-23);
4. Volkswagen: 104 нових дизельних авто (+7);
5. Skoda: 97 нових дизельних авто (+39).
Український ринок, як ми вже зазначали, прямує власним шляхом, однак попит на дизельні авто у нас теж стабільно високий. Протягом 2023 року наші автомобілісти купували практично по тисячі вживаних дизельних авто на день: підсумок сягнув 365 тисяч легковиків, — а це майже третина (31%) усього вторинного ринку торік.
Новими ж у той самий період були куплені лише 14,4 тисячі дизельних авто, але це
Читать на auto.ria.com