Під кінець 2023 року, який був не надто насичений змінами автомобільного законодавства, у Верховній Раді серед свіжих законопроєктів з’явився документ з номером 10380, з довгої назви якого стає зрозуміло, що він покликаний щось змінити у розмитненні автомобілів. Що саме може дати ця ініціатива автомобілістам?
Законопроєкт №10380 не передбачає будь-яких змін щодо набору податків та розмірів їхніх ставок чи принципів обчислення. Тобто, мито, акциз та податок на додану вартість залишаються такими ж, якими є зараз у відповідних кодексах.
Оцінювати автомобілі (для нарахування тих податків, які залежні від митної вартості транспортного засобу) запропоновано відштовхуючись від ціни аналогічних нових автомобілів, й знижувати ціну конкретної машини опираючись на таблицю коефіцієнтів.
Для цього Кабінет Міністрів повинен створити Базу даних митної вартості легкових автомобілів, власником якої буде Мінцифри, а технічним адміністратором – державне підприємство, яке згодом буде визначене Кабміном.
Оскільки зараз цієї Бази даних не існує, неможливо здійснити будь-які прикладові розрахунки щодо ймовірної митної вартості автомобілів, та й загалом виникає чимало питань до її наповнення. Звідки будуть узяті ціни на нові автомобілі, з якої країни, якщо, припустимо, потрібна модель не ввозилася новою офіційними імпортерами в Україну? Як визначати вартість для однойменних моделей, які продаються зі значною різницею у ціні на різних ринках? Наприклад – ціна Volkswagen ID.4 у Німеччині починається з $46 000, у Китаї – удвічі менше. Як визначати об’єктивну вартість для моделей, які не мають стандартизованих комплектацій, а кожен автомобіль виготовляється за індивідуальним замовленням, як Tesla?
І хоч зараз електромобілі, згадані тут для
Читать на auto.ria.com